אחסון בצלים בדירה ובמרתף. כיצד לאחסן בצל בחורף בבית: עבור מזון לשתילה

אחסון בצלים בדירה ובמרתף. כיצד לאחסן בצל בחורף בבית: עבור מזון לשתילה

בצל הוא צמח מאוד גחמני.

לגדול זה לא קל.

ככל פוגע יותר, אם חלק המסיק הוא איבד בשל אחסון לא תקין. לכן חשוב מאוד לדעת איך לאחסן בצל בחורף.

כאשר הניח כראוי, הנורות יישאר מתאים למזון במשך 7-8 חודשים.

איך להכין קשת לחורף

לקצור בצורה לא נכונה ולא מוכן בצל החורף יכול למות גם בתנאים אחסון אופטימליים. הקציר מתחיל בהתאם למגוון, בדרך כלל בתחילת האמצע של אוגוסט. הנורות נחפרו בקפידה מן הקרקע, מנסה לא לפגוע בקנה מידה מתאים קשקשים ועור דק. כדי לדפוק בצל לטלטל את האדמה, זה בלתי אפשרי, אחרת נורות יירקב.

בצל מבושל לחלוטין, מתאים הנחת, יש צוואר דק יבש. עבה עבה מדי לחות עם עודף של לחות עם רמה גבוהה של הסתברות יקלקל את כל הסימנייה.

לאסוף את הקציר בצל צריך להיות מתוזמן ביום יבש, שמש. נורות חפירה יש לייבש, להפיץ את הגבעולים על מיטה או שדה בשכבה אחת. השורשים חתוכים לתחתית, הנוצות נחתכות במרחק של 2 ס”מ מהנורה. יבש את הבצל במשך זמן רב, לפחות חמישה ימים, מעת לעת הופך את הירקות. אם יש קליפה של רשת וקשת מונחת על זה, אז זה לא צריך להפוך אותו.

לאחר הנורות להתייבש, הם צריכים להיות מסודר בקפידה, מושלך מקולקל. בנפרד לבחור את הדגימות כדי לאכול קודם כל (עם צוואר עבה ו lesions).

ייבוש הבצל אפשרי תחת חופה בארץ, באולם או במטבח העיר, אלא אם כן יש תנאים אחרים. קציר צריך להיות מופץ על העיתון, הצמוד ליד הסוללה. יבול קטן יכול להיות מיובש בתנור, הגדרת טמפרטורה של 50 מעלות ולהשאיר את הדלת פתוחה.

תנאים אידיאליים לאחסון בצל

נורות שקועות רגישים מאוד לתנאים סביבתיים. כדי לשמור את המסיק, אתה צריך לספק את הירקות עם תנאי אחסון אידיאלי. חשוב מאוד למנוע תנודות טמפרטורה, אחרת הנורות יירקב או לנבוט.

בחורף, אתה צריך לשלוח הבשיל במלואו, בצבע זהוב, בצל צפוף עם קשקשים מעוצבים היטב להפריד בקלות. לא צריך להיות נזק על הנורה. טוב, אם זה כיתה מאוחרת.

טמפרטורת האחסון של נורות הוא 0-20 מעלות צלזיוס. לחות צריכה להיות מתונה, מ -50% ל -65%. עם תכולת לחות גבוהה באוויר, הבצל ינבט או יירקב. להפחית את הלחות יכול להיות באמצעות תיבות מלא לימון, צ ‘יפס או אפר. אתה יכול לשפוך את הירקות הנותרים קליפה יבשה.

תנאי מחייב לאחסון בטוח של בצל הוא אוורור יעיל. זה יכול להיות טבעי או מאולץ, העיקר הוא להבטיח כי זרם האוויר מסופק.

איך לאחסן בצלים בדירה או בבית פרטי

אחסון בצל בבית הוא מגוון. אתה יכול למקם את הירקות לחורף בחדר או על מרפסת חמה, מכוסה, להניח את היבול במיכל אטום: סלים נצרים, קופסאות עץ, שקיות נשימה. דרך פופולרית היא להניח נורות גרביונים של ניילון.

איך לאחסן בצלים בבית? ירקות יכולים להיות מאוחסנים באופן מושלם בקופסאות עץ, פלסטיק או קרטון, אבל גובהם לא יעלה על 30 ס”מ. בנוסף, אתה בהחלט צריך חורים אוורור. שקיות גם לא צריך להיות גדול מדי. טרה ניתן לסמן ישירות מתחת למיטה, לשים במזווה או על אכסדרה.

ישנן דרכים אחרות כדי לשמור על בצל. לדוגמה, ייבוש. איך לאחסן בצלים בבית בדרך יוצאת דופן זו? עם הירקות אתה צריך לגרד את המאזניים, לחתוך טבעות עבה, לפרק לתוך הטבעות הפרט ולהניח אותם על מסננת. יבש ב 50-60 מעלות בתנור במשך 3-4 שעות. בצלים יבשים מאוחסנים בכוס או בדיל, בצנצנת סגורה היטב.

מלחים הם בדרך כלל מקולקל נורות קטנות. הם מנוקים, שטף, לשים מיכל מלוח ופלפל לפי הטעם עם פלפל ועלי דפנה. לאחר מכן להכין 10-מלח מלח, לשפוך בצל ולהגדיר את עול. בצל הוא salted במשך שבוע, ולאחר מכן את פחיות הם ערוכים מאוחסנים במקרר או במרתף.

איך לאחסן בצלים במרתף

הדרך הטובה ביותר לאחסן את הקציר בצל במרתף היא לטוות צמות או זרי פרחים. יש צורך כי נוצות להישאר מספיק זמן ושזורים זה בזה בקלות. ארוגים צמות בצל צריך להיות תלוי על התקרה על המוט.

זה נוח ליצור “cobs” של גבעולי בצל. כיצד לאחסן בצל בחורף באמצעות שיטה זו? ראשית אתה צריך לקצץ את הגבעולים, עוזב את קנבוס על 3 ס”מ בגודל. אם הנורה גדולה, אורך הזנב צריך להיות ארוך יותר. כמה נורות נאספות יחד וקשורות בחוזקה את החוט קנבוס. ללכוד את הגבעולים הבאים לבנות את “קוב” אורך הרצוי.

גרבי ניילון ישנים או גרביונים, שקיות יוטה, תיבות עם חורי אוורור, סלים – כל זה יכול להיות גם אפשרות מצוינת לאחסון החורף של הקציר בצל. אם הירק יבש, בריא, זה עד האביב.

כיצד לאחסן בצל: עצות שימושיות

מתאים לחלוטין, בשלים, מיובש לחלוטין bulbs יש צפופה, רחש קשקשים כי להגן עליהם מפני ייבוש ו קלקול.

אם הנורה הוא שרוט, זה יכול להיות מקוטע על קשקשים כולו מיובש היטב. השכבה העליונה תהפוך קשקשים בריא חזק.

בצל לא יכול להיות מאוחסן על אחסון בשקיות פוליאתילן שאינם מאפשרים לאוויר לעבור. בהם יבול יירקב ולמות.

בערך פעם אחת בחודש סימניות בצל צריך להיות מסודר החוצה, דגימות רקוב להיות נזרק משם.

Loading...