אחסון חמוציות בבית: טרי, רטוב, קפוא. כיצד לאחסן cranberries בחורף בבית

אחסון חמוציות בבית: טרי, רטוב, קפוא. כיצד לאחסן cranberries בחורף בבית

ברי שימושי מאוד, חמוציות יש יכולת ייחודית לשמר את כל המאפיינים שלה כאשר קפוא. בנוסף, הוא מאוחסן במשך זמן רב בקור ללא הקפאה. אבל מה אם אין מרתף או מרתף, ואת המקרר הוא קטן מדי? כיצד לאחסן חמוציות בבית?

כיצד להכין חמוציות לאחסון

לפני עיבוד ברי, אתה צריך לאסוף אותו כראוי להכין לקראת החורף. הקציר יכול להתחיל בספטמבר. בשלב זה אוכמניות צפופה, גדולה. זה מאוחסן באופן מושלם במקפיא או בצורת ספוג.

המסיק השני של קציר חמוציות מתקיים בחודש נובמבר. ברי נובמבר מלא מיץ, ומוטב לשמור את זה טרי על המדף של המקרר, או לשפשף אותו עם סוכר. בפעם השלישית אתה יכול לקצור חמוציות באביב, במרס או אפריל ימים. שנאסף לאחר ברי החורף הטבעי לא ניתן לאחסן בכלל, זה אמור לשמש באופן מיידי.

שנאספו עבור פירות יער החורף צריך להיות מסודר, לזרוק החוצה פסולת, עלים. חמוציות פגומות (כתוש, ירוק, מפונק) מוסרים, משאיר רק ברי בריא, נקי לעיבוד.

תנאי אחסון של חמוציות טריות

כדי לאחסן cranberries ללא טיפול מיוחד, התנאים הבאים נחוצים:

• חדר חשוך ללא אור שמש ישיר;

• אוורור תפעול (אם האוויר בחדר הוא טחוב, נייח, היבול ייעלם);

• קרירות (לא נמוך מאפס, אבל גם לא עולה על 5-8 מעלות חום).

מיכל לאחסון חמוציות צריך להיות לא רק נקי, אלא גם יבש. לחות יכולה להרוס את היבול כולו. אם במרתף ברי הוא הרגיש הטוב ביותר בקופסאות עץ מאוורר היטב, ואז בבית זה צריך להיות מונח על מיכלי פלסטיק שמרו במקרר.

בתנאים כאלה, ללא כל נזק, חמוציות יישארו טריים במשך שלושה חודשים. פירות יער יכול להחשיך, אבל הם ישמרו על תכונות שימושיות שלהם ואת תכונות הטעם לחלוטין.

כיצד לאחסן חמוציות קפואות ורטובות

טיפול מיוחד יחסוך את הברי למשך זמן ארוך יותר. כל החורף ניתן לאחסן, למשל, חמוציות קפואות. חלק מהויטמינים ייהרסו לאחר הקפאה עמוקה, אבל זה יהיה הפסד מאוד לא משמעותי. כדי להכין קומפיוט ויטמין טעים או רוטב לבשר, חמוציות קפואות יבוא שימושי.

כיצד לאחסן חמוציות במקפיא? לשטוף עם מים קרים, להפיץ שכבה דקה על נייר או מפיות ארוגים, כך שכל הלחות נספגת. גרגרים יבשים לשים את אותה שכבה דקה על מגש אפייה ולשלוח אל המקפיא. לאחר שעתיים עד שלוש שעות, להסיר את מגש אפייה, גרגרים קפואים חלקיקים שקיות צפור חזק או מיכלי פלסטיק קטנים. זה בלתי אפשרי להקפיא חמוציות עם כמויות גדולות, כפי שהוא לא יבצע קיפאון משני.

דרך נוספת המאפשרת לך לשמור על מקסימום של ויטמינים ותכונות מועילות היא השתנה (או ספוג). יתר על כן, הוא אוכמניות שעווה בהרכב זה כמעט זהה טרי, כך אחוז ויטמינים הרוסים הוא מינימלי.

עבור השתן, אתה צריך לקחת כל מיכל לא חמצון (צנצנות זכוכית, בקבוקי פלסטיק, סירים אמייל). לשטוף את גרגרי השטיפה במיכלים נקיים מוכן לשפוך למעלה עם מים רותחים מקורר. הודות לנוכחות של חומרים מחטא, ברי עצמו ישמור על עצמו. נכון, לשמור על מיכל בקור: במקרר או על המרפסת. אם יש מרתף או מרתף, אתה יכול להוריד את המכולות עם חמוציות ספוג שם.

חמוציות חמוציות קפואים מאוחסנים בקלות במשך שנה.

כיצד לאחסן חמוציות בחורף בצורת יבשים

אם אתה צריך לשמור על הקציר של חמוציות במשך זמן רב יותר או אין מקום במקרר, המקפיא, אתה יכול להכין פירות יער יבשים. כיצד לאחסן חמוציות בבית בדרך זו?

עבור ייבוש פירות יער, מכשירים מיוחדים או תנורי בית רגיל משמשים. בנוסף, חמוציות ניתן לייבש באופן טבעי, ברחוב. אבל מזג האוויר בסתיו לא סביר לאפשר את זה: ייבוש בשמש בחוץ דורש לפחות 3-4 שבועות של קיץ הודי יבש וחם.

לכן, קל יותר להפעיל את התנור עבור 50-70 מעלות, להפיץ שכבה דקה של חמוציות על מגש אפייה ולשמור על ברי חם בעוד הדלת פתוחה במשך מספר שעות. מדי פעם לערבב את השכבה, כך פירות יער לא מקל.

חמוציות מיובשות יש לשפוך לתוך צנצנות זכוכית, שקיות בד או שקיות נייר. אחסן אותם במקום חשוך ויבש. חמוציות מיובשות נכון לא לקלקל לפחות שלוש שנים.

דרכים אחרות של אחסון חמוציות

כדי לשמור על הקציר של חמוציות, אתה יכול פשוט לשפשף אותו עם סוכר. קבל פרי מתוק טרי. שיטה זו של אחסון טוב מאוד, חוץ מזה זה מאפשר לך לקבל מוכן מתכון רפואה לא רק לעזור בחורף.

את חמוציות שטף יש לגלול במטחנת בשר או קצוץ עם בלנדר מעורבב עם סוכר בשיעורים שווים. המוצר המוגמר יישאר פחיות מיובשים מעוקרים, לשים על מכסי ניילון והניח אותו במקרר. עד האביב, הצנצנת תישאר ללא בעיות.

השיטה האחרונה של אחסון ברי שימושי הוא שימור. איך לאחסן חמוציות בדרך זו, יודע כל פילגש: אתה צריך לבשל את הריבה ולשלוח אותו למקום מגניב. דבר נוסף הוא כי לאחר הבישול, לא יהיה כמעט שום שימוש עבור פירות יער. אבל אתה מקבל פינוק טעים.

טיפים לאחסון חמוציות

לקבלת הקפאה עדיף לבחור חמוציות unripened. יותר מדי לחות בברי עסיסי בשלים. לאחר הפשרה, הטעם שלה יהיה נמוך למדי.

גרגרים יבשים היטב לא ניתן לשפשף עם אצבעות האשפה או שבור עם הלחץ. הם שומרים על גמישות מספקת, אבל לא להיות דביק. עם זאת, מיץ החמוציות לא צריך להיות כמעט, אחרת הכל יהיה מעופש.

מים של חמוציות רטובות לא יכול להיות שפך, יש הרבה ויטמינים בו. עירוי יכול להיות שיכור, לעשות אמבטיות רגל (הם טובים להזיע, לעזור לרפא את הפטרייה על הרגליים).

Loading...