גידול פלפל – סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

פלפל יש תכונות חיוביות רבות!

זה נותן מבט חגיגי לשולחן, הוא עסיסי וטעים, הוא המקור של ויטמינים רבים.

בפרי זה נדיר או ירק יכול להשוות עם זה, אבל זה לא יהיה קל לגדל יבול עשיר.

הוא אוהב מזג אוויר חם, בקו הרוחב האמצעי הוא גדל בעיקר בחממה או בעזרת שתילים.

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

פלפל היא תרבות של יום קצר, כלומר אם משך היום הקל נמשך עד 12 שעות, אז המפעל יתחיל לשאת פירות, וזה בעל חשיבות רבה, מביא תשואה גבוהה ויציבה.

גידול פלפל. מבחר חומרי נטיעה, זרעים

זנים

מגוון זרעי הפלפל הוא עצום, ישנם קריטריונים רבים בבחירת זנים: צבע הפרי, תקופת ההבשלה, תנאי הגידול, הצורה. פלפל – מתאים היטב לשתילה בין מטעי נוי. יש כלאיים ו זנים המיועדים מכולות – פתרון נוח למי שרוצה לגדל יבולים על אדן החלון או בדירה. מה צריך לקחת בחשבון בעת ​​בחירת זרעים?

היברידי או מגוון

מאפיין זה חשוב עבור אלה המשתמשים בעיקר זרעים גדל על שלהם. אם החבילה יש את הייעוד F1, יודע: פירות גדל – זה לא הגיוני לאסוף את הזרעים. לפיכך, כלאיים של הדור הראשון הם ציינו, הם לא יורשים את המאפיינים של מגוון ההורה כאשר propagating בעזרת זרעים. צמחים שגדל מהם יהיה שונה לחלוטין ממה שאתה אוהב. זרעים של מכוניות היברידיות יש לקנות שוב מדי שנה.

אבל צמחים כאלה יש יתרונות חשובים:

1. עיקר הוא פרודוקטיבי מאוד, פירות לגדול גדול וטעים;

2. הם מקבלים פחות חולים.

תקופת ההבשלה

מומלץ לשתול זנים של פלפל מתקופות הבשלה מספר. לכן, ניתן לקטוף פירות במשך תקופה ארוכה של זמן, שהוא בעל חשיבות רבה, שכן איכות השמירה שלהם הוא קטן. אבל זה בלתי אפשרי לגדול מאוחר פלפל באזורים עם אקלים קר תחת השמים הפתוחים – באזורים אלה עדיף להשתמש פלפלים מוקדמים שיכולים להביא יבול טוב בתוך זמן קצר.

לעיון:

• התבגרות של זנים מוקדמים מתרחשת 80-100 ימים;

• התבגרות של זנים כלאיים בינוניים מתרחשת מעל 115-130 ימים;

הבשלה מאוחרת מתרחשת כ -140 יום.

טופס ומסה של העובר

חשוב לשקול, אם פלפל מיועד מלית (זה יותר נוח להשתמש סגלגל או כדורי כדורית עם קירות עבים), וכן עבור דקורטיביים נטיעות.

פירות הפלפל המתקתק הם כמעט כדוריים, סגלגל, קובדיאלי, גלילי, בצורה של חרוט מוארך, פני השטח עשויים להיות עם גושים קטנים או חלקה, עם צלעות כי הם נראים בבירור לאורך העובר ו בלעדיהם. לדוגמה, מגוון Kolobok מייצרת פירות בצורת עגול של כ -5 ס”מ אורך, בננה מתוק – ארוך ורזה (להגיע עד 20-22 ס”מ). בדרך כלל את המראה של הפרי מתואר על האריזה עם זרעים.

צביעת פירות

פירות פלפל נראה אטרקטיבי מאוד, אבל אתה צריך לקחת בחשבון את העובדה כי פלפל גדל צבועים בירוק, ורק לאחר התבגרות לקבל את הצבע הטמון במגוון.

תנאי גידול

זה צמח אוהב חום, לעתים קרובות לגדל פלפל בחממות או חממות הסרט. מכוניות היברידיות רבות מיועדות לגידול בחממה, אך יש זנים רבים לאדמה פתוחה.

תכונות של הצמח

במקרים מסוימים יש צורך לקחת בחשבון את גובה הצמח – ההבדל בגודל של בוש הוא מן הצמיחה המינימלית של 30 ס”מ, ועד 170 ס”מ. מגוון עשוי לדרוש הסרת יורה נמוך ועלים בצד.

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

אולי זה יהיה חשוב להיות עמיד בפני מחלות מסוימות, התשואה של הצמח או שמירה על איכות של פירות – מגוון של פלפל ניתן לבחור לכל טעם. לפני שתילת זרעי פלפל, אתה צריך להחליט על היעד של הפרי. לדוגמה, אם היבול משמש בעיקר טרי, רצוי לשתול צמחים עם פירות גדולים עבות. אם היבול משמש לשימור, ולאחר מכן לבחור זנים, עם פירות בגודל קטן.

ישנם מאפיינים רבים ושונים, אך הם אינדיווידואליים, הדבר העיקרי בבחירת פלפל הוא לזכור את קריטריוני הבחירה העיקריים:

1. זנים של פלפל, יש צורך לבחור, תוך התחשבות בתנאי האקלים של האזור. בדרום, הבחירה היא כמעט בלתי מוגבלת, מותר לגדל פלפל מאוחר, הזנים הפרודוקטיביים ביותר. שטחי צפון הארץ מאפשרים לשתול בעיקר זנים מבשילים מוקדמים המניבים פירות בגיל 14-17 שבועות;

2. יש צורך לגדל פלפלים באמצעות שתילים באדמה פתוחה לשתול זרעים לא הגיוני, הצמח עד פרוסט לא היה לי זמן לגדול בצורת יבול;

3. אתה צריך להחליט לפני רכישת זרעים, איזה פלפל אתה צריך – חם או מתוק. הם נבדלים בטיפוח ובטיפוח שלהם. בנוסף, יש צורך להחליט אילו פירות יהיה צורך פחות ואשר יותר;

4. התמדה של צמחים מזג האוויר תנאים ומחלות. יש הרבה עמידות מחלות זנים פלפל;

5. אם אתה רוצה לקבל את הזרעים שלך, אתה לא צריך לגדול hybrids, אבל זנים;

6. יש צורך לרכוש זרעי פלפל באופן בלעדי בחנויות מיוחדות ולבקש מהם תעודת איכות.

גידול פלפל. זריעה ושתילה (מונחים, דישון, מקלט, משטר טמפרטורה, אדמה וכו ‘)

במשך כל השנה או הסתיו גדל פלפל בחדר לעשות טעות בבחירת מגוון לא נורא, שכן שתילים לא מפחדים ירידה בטמפרטורה, ועל מפעל לחשב את זמן הזריעה האופטימלי חייב להיות בזהירות, תוך התחשבות תחזית מזג האוויר באזור המגורים שלך. יש צורך לנחש את העיתוי כך התקופה של 60 עד 80 ימים חלפו לפני האדמה התחממה לחלוטין.

טיפול זרע לפני זריעה

כנראה, המפיק הזרע כבר ביצע את הטיפול, אבל אז זה לא מזיק, לפני זריעת הזרעים, להשרות במשך 10 דקות במים חמים (40 מעלות), הוספת 3 מ”ל חמצן ל 100 מ”ל של מים.

תערובת קרקע לשתילים

הטוב ביותר למטרה זו היא קרקע פורייה, סחוט היטב, עם חומציות של 6.0-6.5. אתה יכול לערבב בחלקים שווים חול, תערובת הרכישה עבור שתילים ואדמה פורייה שחורה ביחס של 1: 1: 1. כמות קטנה של vermiculite הוסיף לתערובת – מבטיח לחות הקרקע אופטימלית משחרר את הקרקע.

מיכלים לשתילים

ראשית, יש צורך לקבוע אם יהיו מבחר עבור שתילים של פלפלים, או לא. מערכת השורש של פלפל מגיב בכאב לפציעות, לאחר השתלת שתילים חולים במשך 3-5 ימים, דגימות בודדים למות. קל יותר לנבוט את הזרעים ולשתול אותם בסירים נפרדים, אם אתה עדיין לירות את השתילים, הזרעים נזרעים בתיבה אחת.

חשוב! אם אתה משתמש שוב ושוב במיכל שתילי פלפל, זה חייב להיות מחטא לפני זריעה. אתה יכול להשתמש אקונומיקה או מים רותחים, permanganate אשלגן מתאים ריכוז חזק, לאחר הטיפול הזה, הטנק חייב להיות שטוף עם מים זורמים.

זריעה

יוצקים את תערובת הקרקע לתוך המיכל, לחות אותו, ואז קיסם 2 x 2 נעשה עם חריצים קטנים, זרעים הם טבל בהם מכוסה בשכבה דקה של אדמה. גידולים צריכים להיות מכוסים בסרט ולהעביר למקום חמים. עד שתילים הראשונים מופיעים, יש צורך לשמור על הטמפרטורה בתוך 25-28 מעלות. כאשר השתילים מופיעים, הטמפרטורה היא הביאה 22-25 מעלות במהלך היום 20 מעלות בלילה.

לאחר שתילים טופס 3-4 עלים אמיתיים, מערכת השורש הגוברת בסירים כבר כבר מאסטר מלא את כדור הארץ. שתילים בשלב זה חייב להיות מושתל, בזהירות פלפל מושתל לתוך מיכלים של נפח 0.5-0.7l, שבו הם יהיו לפני הנחיתה באדמה הפתוחה.

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

תאורה אחורית

תאורה נוספת עבור שתילי פלפל הוא הכרחי, הוא מיד מגיב לחוסר אור. אם interstice הוארך בשתילים, גבעולים דקים לגדול העלים להיות חיוור, עם מעט אור. חוסר תאורה מפחיתה את היכולת להטמיע חומרים מזינים מהקרקע. איך פורייה תערובת הקרקע היית מבושל עם כמות קטנה של אור, נבטי פלפל יגדל חלש. במקרים קיצוניים, אתה יכול לעשות בלי phytolamp, באמצעות תאורת פלורסנט תאורה כולל על השתילים מ 9 בבוקר עד 8 בערב.

השקיה

מפזרים את השתילים במים שנשאר במשך יום בטמפרטורת החדר, בסדר אם יש שלג או גשם. לחות את האדמה במידת הצורך, לא מאפשר לה להתייבש. בעציצים קטנים גודל הקרקע מתייבש במהירות, לעומת מיכלים גדולים, מסיבה זו יש צורך לבדוק אותם מדי יום, ייבוש הקרקע משפיע לרעה על התפתחות שורשי פלפל.

האכלה של שתילים

שתילים של פלפל להאכיל אופציונלי, העיקר – כדי לספק את הכמות הנדרשת של אור, חום ואדמה מזין. אם אתה עדיין החליט להאכיל שתילים נוספים, ולאחר מכן להשתמש בסוג אחד של דשן: ביופרטיזנים או תרכובות מורכבות שאינן מכילות כלור.

בגיל 40-60 ימים (תוך התחשבות הבשלה), שתילי פלפל, מוכנים לנטיעה בחממה, החממה או בשטח הפתוח.

גידול פלפל. טיפול, דישון

כאשר גדל פלפלים, להשתמש בפעילויות דומות לאלה המשמשים עגבניות.

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

בפעם הראשונה פלפל מושקה לאחר הנחיתה על המיטה, אז אתה צריך מים לאחר 4-5 ימים. אם יש מזג אוויר חם ויבש, אז יש צורך במים באופן קבוע פעם בשבוע. משטר כזה חייב להיות דבק לפני היווצרות של הפירות הראשונים על הצמחים. כאשר פלפל מתחיל להבשיל המסה למשך זמן מה להשקות, ולחדש אותו כאשר השיחים שוב מופיעים פרחים.

ההלבשה העליונה של פלפל

יש צורך להפרות את הצמחים לפחות שלוש פעמים במהלך עונת הקיץ. בפעם הראשונה פעולה זו מתבצעת 15 ימים לאחר שתילת שתילים בגינה. הבא מבוצע במהלך הגדרת הפרי, ואת זה הוא מיוצר על שבועיים עד שלושה שבועות.

עבור ההלבשה העליונה של פלפל עדיף להשתמש רוטב העליון foliar (ריסוס השיחים עם פתרון של דשנים מדולל במים 1 עד 2), כך microelements נספגים טוב יותר, פירות נוצרים ישר, והם גדלים באופן שווה.

לשחרר את האדמה טוב יותר אחרי הגשם, להרוס את קרום כדור הארץ על המיטה. באקלים חם, אתה צריך לכסות את המיטות עם פלפל כדי להגן על הצמחים מן השמש הלוהטת.

תכונות של טיפול צמחים בחממה

גידול פלפל - סבלנות ועבודה! תנאים להשגת שתילי פלפל חריפים, דרכי השתילה וטיפול בצמחים

גידול פלפלים בחממה הוא גם טוב יותר בעזרת שתילים. בתחילת האביב בקווי הרוחב שלנו, אפילו בחממה, האדמה עדיין לא חמה מספיק בשביל היבול הזה, והצמחים יכולים למות. בחממה עם אדמה מחוממת, שתילים ניתן לשתול בחודש מרץ, ועל עיצובים פשוטים, תקופת הזריעה נדחה עד סוף אפריל. האדמה צריכה להתחמם לפחות 18 מעלות. עבור תרבות זו, יש צורך להכין בקפידה את הקרקע – זה חייב להיות לנשימה, עשיר חומר אורגני פורייה. זה לא רע להוסיף לזה את חומוס או קומפוסט מגודל, ולחפור את המיטות. פלפל מתפתח באופן מושלם על קרקעות, שם לפני קישואים, שעועית או מלפפונים נשתלו.

כדי פלפל בחממה פיתחה היטב יש צורך:

1. לארגן מספיק אוויר עבור הצמחים – זה צריך להיות טמפרטורה של לפחות 25 מעלות, ואת האדמה צריך להיות מחומם ל 18-22 מעלות;

2. יש צורך ליצור תאורה נוספת בחממה, מספיק לפיתוח של שתילי פלפל;

3. אתה צריך להשקות את הצמחים באופן קבוע, רצוי בבוקר לפני ארוחת הערב;

4. לאחר השקיית האדמה יש לשחרר;

5. להבטיח את הלחות האופטימלית של האוויר, אחרת הפרחים עשויים ליפול, וכתוצאה מכך, לא תקבל את היבול;

6. מזיקים שנמצאו על צמחים יש להשמיד מיד, כך שכל שיחי פפריקה לא מושפעים.

גידול פלפל. המזיקים העיקריים ודרכים להתמודד איתם

• כנימות. יש לרסס בחומר הדברה מזיקים שתוקפים לעתים קרובות שיחי פלפל, כאשר הם נמצאים.

• קרדית עכביש. צמחים צריכים להיות מטופלים עם תמיסה של סבון נוזלי עם עירוי מים של בצל, שן הארי, שום;

• שבלולים עירומים. יש צורך להרוס את הדברה מכנית, להאביק את המיטות עם אבק טבק וסיד. בין השורה, רצוי לשתול פטרוזיליה, לשפוך את שרידי קפה וודקה קפה;

• חיפושית קולורדו. הדברה פעילה, מלבד הרס מכני של החיפושית, מסייעת בטיפול בשיחים עם עירוי מים של קנדילנד.

Loading...