כיצד כראוי להכין צמחים ענבים בסתיו. תכונות של שתילה של ענבים בסתיו על ידי שתילים

כיצד כראוי להכין צמחים ענבים בסתיו. תכונות של שתילה של ענבים בסתיו על ידי שתילים

ענבים הם צמח ייחודי כי בהחלט מעטר את מגרשים הארץ, וגם מייצרת פירות יער טעים. זה שתי תכונות אלה משולבים זה בזה, אתה חייב ליישם את הנטיעה הנכונה ולדעת חלק מהכללים לטפל בו.

אילו זנים לשתילת ענבים בסתיו עדיף לבחור

כיצד כראוי להכין צמחים ענבים בסתיו. תכונות של שתילה של ענבים בסתיו על ידי שתילים

ראשית, חשוב לשקול אילו מינים מחולקים בדרך כלל לענבים. כדי לבחור את השתילים הנכון לשתילה יש לגשת ברצינות, שכן הפיתוח העתידי של המפעל תלוי בכך. ישנם שלושה סוגים עיקריים החשובים ביותר:

1) מוקדם. ריפן בערך 100 ימים, גדל בעיקר באזורים הצפוניים, כי יש כפור מוקדם;

2) הממוצע. מגוון זה הוא האוניברסלי ביותר עבור אקלים ממוזג;

3) מאוחר. הם גדלים בקווי הרוחב הדרומיים, שכן יש מספיק זמן להבשיל שם.

באופן כללי, יש צורך לבחור לפי מקום של גידול של צמחים. אם אתה רוצה קציר קבוע של ענבים מדי שנה, אז אתה לא צריך לשתול זנים מאוחר באזורים קרים, המוקדמים אלה חמים. העובדה היא כי כל צמח לוקח שורש רק בתנאים המתאימים.

ישנם שני סוגים נוספים של ענבים: אוכל וטכני. המינים הראשונים הם בדרך כלל נצרך טרי, כמו גרגרים אלה נבדלים על ידי גודל גדול שלהם טעם עסיסי בהיר, אשר לא ניתן לומר על כיתה טכנית. למרות התשואה נפח, פירות יער להישאר קטנים עם טעם חמוץ, אבל הם מצוינים לעיבוד ולהפקה נוספת.

נטיעת ענבים עם שתילים בסתיו: תכונות ויתרונות

רבים רגילים לשתול ענבים באביב, אחרי הכל הוא האמין כי כל הקיץ הבא המפעל החדש ייקח שורש ולחזק על המקום, מה שהופך אותו קל יותר לשרוד את הקור הראשון בחורף. עם זאת, ישנם גורמים משמעותיים התומכים נטיעת ענבים בסתיו:

1. התפקיד העצום מתבצע על ידי לחות של כדור הארץ במהלך השתילה של השתילים. בסתיו אין יובש שלא יאפשר לצמח להתיישב בדרך כלל, כך ענבים צעירים לא צריך להשקות.

2. מיתוס הליכה כי שתיל יקפא עם הכפור הראשון הוא שקר. למעשה, ההפך הוא נכון – האדמה לא ניתן מקורר אל השורשים, כך שמערכת השורש מתפתחת בדרך כלל, ובסופו של שתיל האביב כבר מלא להכות שורש.

3. בפסקה הקודמת מרמז על הבאות: הענבים הנטועים בסתיו של השנה, באביב ובקיץ גדל מספר פעמים מהר יותר מאשר אחד כי ניטע לאחר החורף.

4. יתרון נוסף הוא כי בסתיו זה הרבה יותר קל למצוא את מגוון ענבים הדרושים, שכן זה הזמן לתערוכה למכור את הטוב ביותר ואת מגוון ביותר.

כתוצאה מכך, ניתן לצפות יתרונות רבים של שתילת הסתיו לפני האביב. עם זאת, לא הכל כל כך חלקה, כי הנסיבות יכולות להתפתח באופן אקראי לחלוטין.

מהן הבעיות המתעוררות בעת נטיעת ענבים בסתיו?

מזג האוויר עשוי להיות מכשול לתהליך נחיתה רגיל. תנאים אקלימיים מוזרויות להשפיע מאוד על השלב הראשוני של הפיתוח של שתיל. משמעות הדבר היא כי הצטננות בלתי צפויות יכול להרוס צמח צעיר, כך בעתיד זה יהיה חייב להיות מוחלף על ידי שתיל חדש, ואת העבודה הזאת מייגע דורש הרבה מאמץ.

הסכנה הבאה היא החורף. כלומר, כמות גדולה של שלג, אשר לא יכול לשאת כל מגוון ענבים. למרות מערכת השורש הוא מסוגל לחלוטין לפתח באופן עצמאי, אף אחד לא יכול להבטיח את שלומם מפני מכרסמים. בשלבים המוקדמים, הצמח קל מאוד לנזק.

אנחנו מכינים את השטח לשתילת שתילים של ענבים בסתיו.

אם תחליט לשתול ענבים בסתיו, ואז לחשוב על המקום של השתילה שלה שווה את זה מראש. ההכנה מתבצעת במספר שלבים:

• בתחילה, עליך לבחור מקום עם אור טוב, כלומר, שום דבר לא צריך לכסות את האור של הצמחים;

• עוד לפני תקופת הנחיתה יש לטפל בהכנה קפדנית של הקרקע: יש לעבד אותה, ובכך להרוותה ​​בכל מיני חומרים אורגניים, משום שהקרקע חייבת להיות פורייה;

• עם תחילת השבועות הראשונים של אוקטובר, אתה יכול להתחיל לשתול שתילים. זה בשלב זה כי הם המתאימים ביותר להשתלה למיקום חדש.

ביצוע פעילויות להשקיית הקרקע, לא לשכוח את השתילים עצמם.

הכנת שתילי ענבים ושתילת בור לשתילת סתיו

כיצד כראוי להכין צמחים ענבים בסתיו. תכונות של שתילה של ענבים בסתיו על ידי שתילים

במשך כמה ימים לפני השתילה, שתיל חייב להיות לשים במים. בנוסף, אתה צריך לגזום את השורש טיפים ולוודא כי הגבעולים יש ניצנים ועיניים. זה מאוד לא מומלץ להוסיף את ההכנות מים צמח הממריצים את הצמיחה של מערכת השורש, זה יכול רק להחמיר את המצב אם שתיל לא לוקח דשן כזה.

בורות מוכנים גם מראש. אם לשתול כמה שיחים בשורה, ואז לנסות לשמור על מרחק של 1 או יותר 2 מטרים ביניהם. הבור עצמו צריך להיות קצת פחות מטר, בערך 80 ס”מ עמוק, ארוך ורחב. בתחתיתו שכבו מגוון דשנים, ואז מפזרים את הכול בשכבת אדמה, כך ששורשי הענבים “לא נשרפים” משפע כזה של חומרים אורגניים.

תהליך של שתילה וטיפול שתילי ענבים בסתיו

כיצד כראוי להכין צמחים ענבים בסתיו. תכונות של שתילה של ענבים בסתיו על ידי שתילים

נטיעת ענבים היא תהליך מייגע מאוד. אבל לאחר הכנה קפדנית של כל הרכיבים של האירוע הזה, הכל לא כל כך קשה. הכלל העיקרי הוא בהדרגה להחדיר את שתיל. ראשית, יש צורך לקחת בחשבון את העובדה כי הקרקע מתיישב עם הזמן, במיוחד בבור מוכן החדש. שנית, כמו קבורה חשוב, חשוב כל הזמן לשפוך כמויות גדולות של מים, אשר על 20 ליטר, או אפילו יותר. ליאמה יש זמן רב לשמור על לחות ולהזין צמח צעיר.

אם כבר מדברים על איפור, חשוב להזכיר מערכת כגון שכבת ניקוז. מהותו נעוצה בעובדה כי בתחתית מלא, למשל, חצץ, אשר הניח צינור. זה מאפשר לך “להאכיל” את המפעל בכל עת, ובכך לפרנס את הפרנסה. מערכת זו חשובה במיוחד במהלך שתילת הסתיו של ענבים.

הטיפול הבא של שתילי ענבים מתבצעת כדלקמן:

• בחורף, שתיל מכוסה מכפור, אבל לעשות את זה בזהירות, כדי לא לפגוע בצמח הצעיר;

• בשנה הראשונה מוקדשת תשומת לב מיוחדת, ובראש ובראשונה יש לשחרר את הקרקע סביב הענבים הבאים;

השקיה היא חלק חשוב. בכל שבוע יש צורך להשקות את המפעל לפחות פעם אחת, וכ -10 ליטר מים נצרכים לכל שיח;

• לגדל יורה חדש צריך להיות קשור עם מטלית רכה כי לא ישבור את הצמיחה שלהם, וגם להרוס יורה. לקשור אותו יתד, אשר מותקנת מראש ליד גזע, אבל כך השורשים העליונים אינם שבורים;

• בסתיו, בדרך כלל באוקטובר, יורים ירוקים מנותקים. הכריכה החומה שנותרה בחורף הבא.

לעסוק בגידול גפנים היא עבודה קשה מאוד, אבל זה שווה את זה אם אתה מתקרב בעניין עם יחס טוב. תכונות גפן שתילה בסתיו הם גישה נכונה הבחירה של ציונים התקינים, הכנת שתילי מקום הטיפוח שלהם. התוצאות לא יגיעו זמן רב!

Loading...