נציל את הגן בחורף. כיצד להכין צמחים עבור פרוסט.

נציל את הגן בחורף. כיצד להכין צמחים עבור פרוסט.

בחורף, עצי פרי ושיחי יער של זנים שונים ניזוקו במידה זו או אחרת על ידי כפור, סובלים תנודות טמפרטורה וגורמים אחרים. טיפים אלה יעזרו גננים חובבים, במיוחד אלה שהתחילו לאחרונה גינון, כדי להציל את הגן ולקבל יבול עשיר בעתיד.

קודם כל, מן הכפור: בחלק העליון של הצמחים סובל בתדירות הגבוהה ביותר. תפוח אגס מכוסים סניפים שנתיים יורה, שקיות פירות, גזעים וענפים של השלד סניפים. בעצי פרי, ניצני פירות, וגם את הקצוות של יורה שנתיים, לעתים קרובות להקפיא. בחורפים הקשים, החלק היבשתי של עצי אבן האבן קופא לחלוטין דרך כיסוי השלג. אם זה לא, טמפרטורת הקרקע יכולה לרדת ל -9-16 מעלות צלזיוס, ולאחר מכן את החלקים שורש עצים של גזעים שונים ניזוקים ואפילו למות (להקפיא).

בנוסף, נזקים מסוכנים כמו כוויות שמש, כמו גם גזעי כפור גזעי וענפים של השלד סניפים נפוצים מאוד. עם נגיסות כפור על הנביחה, אפשר לראות סדקים אורכיים עמוקים באורכים שונים. הקליפה לאורך החרכים מתקרבת מן העץ, מגדילה את גודל הפצעים. יותר מכל, עצים סובלים זה, אשר לא סיימו את הצמיחה שלהם בזמן ועץ לא בוגר. מידת הנזק תלויה בגיל, בכיתה, וגם על גובה גזע העץ.

גידולי ברי סובלים גם מכפור. בשנת שלג ללא ומושלג בחורף כאשר טמפרטורת האוויר מינוס 13-16 מעלות צלזיוס ניזוק קשה או לחלוטין להקפיא מטעי תות, ובחורף עם וריאציות חדות בטמפרטורה קרובה למות מטעי פטל. עבור דומדמניות ודומדמניות מאופיין עמידות גבוהה של כפור. מערכת השורש שלהם יכולה לעמוד בטמפרטורות של עד 18 מעלות מתחת לאפס.

כדי להגדיל את עמידותם של עצי פרי יש צורך ליצור תנאים להתפתחות צמח אינטנסיבית עונת הגידול מוקדם השלימו בזמן של עץ הבשלת תהליך הצטברות של חומרים מזינים במחצית השנייה של צמחייה ואחריו מעבר למצב של מנוחה. חשיבות רבה לכך היא אספקת מדים אופטימלית של צמחים עם מים לאורך כל הקיץ והסתיו. בתנאים כאלה, מצב פיזיולוגי של עצים ושיחים הוא השתפר מאוד, מה שמגביר את קשיחות החורף שלהם.

גידול באותו גן עם אחיד או מוגבל הרטבה ובצורת, להיפך, מחמיר את מצבו של הצמחים, אשר כתוצאה של סוף זה מוקדם הצמיחה שלהם. סיום מוקדם של צמיחה מפחיתה קשיחות החורף שלהם. הידרציה המוגבל ובלתי אחיד, כפי waterlogging אדמה, גן מוביל לפגוע גזעי קליפת ענפים מסתעפים כוויות שמש, מקפיא של מערכת השורשים.

דשני חנקן מיושמים בתחילת האביב או סתיו במינונים הנדרשים (600-900 גר ‘למ”ר תלוי פוריות קרקע), תורמים אף הוא התכונות המשופרות של רקמות, אשר מפחיתה את ההשפעה השלילית של התחממות יתר ומפחיתה את הסיכוי של פגיעה בעצים. דשן נוסף משפר את תהליכי הצמיחה בצמחים, מקדם את הצטברות החומרים המזינים, מגביר את קשיחות החורף.

פוספט אשלגן דשנים להגדיל את ההתנגדות של רקמות קליפת המוח cambium לגורמים סביבתיים שלילי. עצים, מוזנים באופן שיטתי על ידי אותם (900 גרם של זרחן ו 120 גרם של אשלגן לכל לארוג), פגומים פחות על ידי כוויות שמש. הסכנה לפגיעה בחורף עולה לאחר גיזום חזק של התחדשות עצים, וכתוצאה מכך תהליכים גדילה מתגברים, ורקמות אינן מבשילות. רק גיזום מתון מספק צמיחה נורמלית של יורה שנתיים וסיום בזמן של תהליכי הצמיחה, אשר תורמת לעלייה ההתנגדות כפור.

יותר מכל, זני החורף של זנים תפוח של התבגרות מאוחרת חווים, במיוחד רנט Simirenko, אידרד, יונתן; מזנים בסתיו – Renet Landsbergsky, זהב Parmen.

שיטה חשובה אשר מפחיתה ניזק הגזע והענפים של ענפי עץ שלד אינה הארדי זנים עמידים זני כתר עץ פיתיון חיסון. קשיחות החורף גבוהה בין זנים תפוח הוא ציין: Antonovka, ובין אגסים – אגס יער. פרוסטברוקס ו כוויות שמש לעיתים קרובות נזק דובדבן, שזיף, משמש. לכן, חשוב לבחור את הטוב ביותר כפור חורף סוגים הרדי לגידול. כמו כן יש לקחת בחשבון כי יותר נזק מאשר חותמת נמוכה הוא מנוסה על ידי גבוהה בולעת עצים.

כדי להתנגד כפור-סדק וכוויות שמש העצים, יש צורך להקטין את התנודתיות החדה של טמפרטורת קליפת גזע רקמות סניפים בימי שמש בחורף ובאביב, כדי להגביל את גישת שמש חזקה ברקמות השטח של הקליפה. יחד עם היווצרות של עצים עם גבעולים נמוכים, זה יכול להיות מושגת במספר דרכים אחרות.

הסתיו המאוחרת (סוף נובמבר עד תחילת דצמבר) גזעים וענפים הסתעפות עצי פרי צעירים השלד להלבין פתרון 20 אחוז סיד או סיד בתוספת נחושת גופרתית (סיד 2 ק”ג, 500 גרם של דלי סולפט של מים). יכול להיות מיושם על צבעים על בסיס מים (BC-511, EVA-27A, WA-CN-577), אשר מוחל על פני השטח של יער בשלכת לפני כפור ושומר אותם עד שלוש שנים כדי להגן מפני כוויות. מומלץ לפזר חלב ליים את הכתר כולו. אז מוגן מפני כוויות שמש יהיה לנבוח של כל הענפים ותא המטען של העץ, כמו גם ניצני פירות. זה שימושי במיוחד כדי לרסס את הכתר כולו של עצים כאלה כמו משמש, דובדבן, זני תפוח החורף.

כדי למנוע נזק גזעי עצים צעירים, מומלץ לחורף undergirding קנים שלהם, נובעת, חמניות, תירס, נייר לבן סמיך. זה רצוי ביותר עבור העצים החסונים להשתמש בחומרי פולימרים שונים – מחוררים (חורים) סרט פלסטי לבן חלבי, אשר שומרים על התכונות המכאניות שלהם 4-5 שנים. קשירה יש להחליש באופן קבוע באופן כזה עם הגידול של כפוף רוחב בין הסרט לבין פני קליפת תא המטען נותר שטח של 1-2 ס”מ, זה נעשה עבור חילופי גז נורמלי. אבל עדיף להשתמש רשת plasticized שנמשך 5-6 שנים של שימוש מתמשך.

לֹא כְּדַאי undergirding עצים שקופים מוצקים סרטי שרף כהים, חומר קירוי, כי אז כתוצאה “אפקט החממה” הוא קרום מאוד חם. אז, בטמפרטורת האוויר מינוס 2-3 הטמפרטורה של קליפת יכול לעלות פלוס 30, אשר מוביל אפילו למוות של עצים. כדי להגן על הגזעים מפני כוויות שמש ופגיעה בעצים צעירים על ידי מכרסמים, בשום מקרה אין שמן וחומרים אחרים המכילים שומנים לשמש. שומן חודר לרקמות, משבש את חילופי הגז ומוביל למוות של רקמות קליפת המוח, תאי cambium.

בחורפים ללא שלג שלג קטן, וכדי להגן על מערכת השורש מן המקפיא (במיוחד על קרקע חולית אור) המשמש כבול גזע עצי חיפוי, נסורת, שכבת חומוס של 10-12 סנטימטר. אם ירד מספיק שלג, זה קוצני מהודק סביב גזע העץ, להפוך שלג פירים, להתקין את המגנים, כך שכאשר מפשיר השלג להמיס מים לא מנקז בצד. ענבים, למון גראס, Actinidia, ורדים צריך להניח את הקרקע ולכסות עם שלג, נסורת, כבול.

Loading...