סודות טיפול סתיו ורדים: דישון, השקיה גיזום. כיצד להכין ורדים לחורף: כל הדרכים של הסתרת צמחים רב שנתיים

סודות טיפול סתיו ורדים: דישון, השקיה גיזום. כיצד להכין ורדים לחורף: כל הדרכים של הסתרת צמחים רב שנתיים

זה נחמד להעריץ שיחים ורודים לאורך כל הקיץ, אבל עם כניסתו של הסתיו, ניצנים מופיעים פחות ופחות, העלים להפוך צהוב. הגיע הזמן להתכונן לעונת החורף. עם זאת, לעזוב את השיחים ללא טיפול הולם במהלך תקופה זו לא יכול. כולם זקוקים גם לטיפול. כיצד לטפל כראוי ורדים בסתיו?

פעילויות סתיו מורכבות במסגרת טיפול ורדים

מתחילים בגינון נוטים לעשות טעויות רבות, תחילה שתילה יופי זני על האתר שלהם. אנשים רבים חושבים כי עלה הוא צמח עמיד קר, ולכן זה לא צריך הכנה מיוחדת לקור. אבל זה לא לגמרי נכון.

העובדה היא כי בימינו, בעיקר צמחים סלקטיביים מעובדים, אשר איבדו את היכולת הטבעית שלהם לעצור את הצמחייה עם תחילת מזג האוויר הקר. לעתים קרובות שיחי ורדים ללכת מתחת לשלג עם עלים וניצנים. אבל זה לא צריך להיות כך!

זרמים של אוויר קפוא קר לעצור הצמחייה רק ​​בטמפרטורות שליליות, אבל זה שווה סימון על מדחום לעלות מעל לאפס, כמו בוש יהיה שוב להפעיל את מנגנון התנועה סאפ. במילים פשוטות, ורדים “מתעוררים” באמצע החורף, וזה מוביל לאיום קור קור. החורפים בקווי הרוחב שלנו אינם יציבים, שינויי טמפרטורה אינם נדיר. לאחר ההפשרה קצרה, הכפור שוב להכות, יש שיחי ורדים שקרים בסכנה: מיץ ברקמות של המפעל יהיה להקפיא, וכתוצאה מכך, יורה יהיה לפצח. בסדקים כאלה, מיקרואורגניזמים שונים להתיישב, אשר להוביל מחלות דעיכה. זו הסיבה צמח צריך להיות עזר לעצור את תהליך הצומח בסתיו ולבנות מקלט החורף, אשר תפחית את תנודת הטמפרטורה. כיצד לעשות זאת?

1. כראוי להאכיל את הוורדים בסתיו.

2. שים לב לתקני ההשקיה.

3. לקצץ את הגבעולים ויורה.

4. להימנע.

5. הגדר מקלטים מעל השיחים.

בנוסף, על מנת לעצור את הצמיחה של יורה חדש, יש צורך להפסיק את התרופפות הקרקע סביב השיחים. אסור לחתוך פרחים בגבעולים ארוכים בסתיו. אלה יורה כי ממשיכים לגדול צריך לצבוט באופן קבוע.

גננים מנוסים מאמינים כי פריחת הסתיו של ורדים מאוד מחליש את הצמח, כך ניצנים לשבור. טכניקה זו מסייעת לעצור את תהליך הנביטה ואת הצמיחה של יורה לרוחב חדשים.

חשוב! זכור כי ניצנים לא צריך להיות חתוך לחלוטין, כמו בקיץ, אבל רק לשבור ולהשאיר, כפי שמוצג בתמונה.

סודות טיפול סתיו ורדים: דישון, השקיה גיזום. כיצד להכין ורדים לחורף: כל הדרכים של הסתרת צמחים רב שנתיים

כללים לבחירת דשנים בסתיו עבור ורדים

במהלך הכנת ורדים גן לחורף, הם אינם מוזנים עוד על ידי קומפלקסים חנקן, אשר לעורר את היווצרות וצמיחה של יורה. ככלל, מאוגוסט המפעל מועבר אשלגן אשלגן העליון ההלבשה.

מתכון לסתיו הראשון איפור עבור ורדים

• superphosphate – 25 גרם;

• חומצת בור – 2.5 גרם;

• גופרית אשלגן – 10 גרם;

• מים – 10 ליטר.

הפתרון שנוצר מספיק כדי לנהל רוטב העליון מלא של שיחי ורדים על שטח של 4 מטרים רבועים. מטר.

בתחילת ספטמבר, האכלה השנייה מתבצעת עם הפתרון הבא:

• סופר פוספט – 15 גרם;

• אשלגן מונופוספט – 15 גרם;

• מים – 10 ליטר.

הפתרון המתקבל ניתן להשתמש כדי להשקות את מחרוזת התפילה או עלים על העלה, אבל עבור הליך זה, הריכוז צריך להיות מופחת על ידי שלוש פעמים.

גם תוצאות טובות ניתנות על ידי הקדמה של דשנים פרטניים מיוחדים לשימוש בסתיו.

איך להשקות גן ורדים בסתיו?

עם כניסתו של ספטמבר, אתה צריך לפקח על המשטר של השקיית צמחים. זה צריך להיות מתון, לפי הצורך. אם מזג האוויר רטוב מדי, אז השיחים צריך להיות מוגן מפני לחות עודפת. בשביל זה, מסגרת היא הניחה מעל אותם מכוסה בסרט.

עודף של לחות ליד השורשים מעורר את הצמיחה של יורה חדש, אשר אין להם זמן כראוי להבשיל הצטננות להקפיא. בנוסף, ורדים יפתחו מערכת שורש שטחית, אשר יהיה בקלות להיפגע בחורף. כל זה יחליש מאוד את בוש, באביב במקום יורה צעיר יעמוד תרמילים יבשים.

לחלוטין כדי להפסיק להשקות זה אפשרי רק אם יש הרבה גשמים, לחות טבעית מספיק עבור היכולת לחיות של בוש. אם מזג האוויר יבש, מחרוזת התפילה ממשיכה להשקות פעם בשבוע. עם זאת, יש לצמצם את הנורמה של מים על ידי 3-5 ליטר. אתה לא יכול לאפשר ורדים ללכת מתחת לשלג ללא לחות מספקת, אחרת הם יתייבשו. לאחר שראיתי צמחים יבשים באביב, גננים חסרי ניסיון מאמינים כי הם הפכו קפואים, אבל זה לא כך. ורדים פשוט התייבש מתחת לשכבה קשה של אדמה.

אנחנו מגדלים את הוורדים בצורה נכונה

אחד ההליכים החשובים לטיפול ורדים בסתיו הוא מכות את צוואר השורש. זה חייב להיעשות בזמן ובצורה נכונה.

1. יש צורך להתחיל מתיחה כאשר כפור יציב. לטווח קצר הכפור הראשון לא נורא עבור הצמח, אבל טמפרטורות נמוכות ארוכות קטלניות. אפילו ב -3 מעלות הוורד יכול להקפיא.

2. על הקרקע מאוד את הצמח צריך להיות מכוסה באדמה יבשה.

3. נמוך ורדים מאלץ לגובה לגובה של 10 ס”מ, וגבוהים – עד 40 ס”מ.

4. באזורים עם שינויי טמפרטורה תכופים, mulching ניתן לעשות עם חול. הוא מתייבש מהר יותר ומגן על הצמח מפני חסימה.

5. לפני הריבוי יש צורך להסיר את כל העלים מן השיחים כדי למנוע ריקבון שלהם התפשטות של זיהומים.

שימו לב בבקשה! תושבי קיץ מנוסים מומלץ לעבד את השיחים עם ההכנות נחושת לפני הגינה כדי להגן על גן הוורדים מפני זיהומים.

כיצד לחתוך ורדים בסתיו

לפני שאתה מגדיר מקלט על ורדים, הם צריכים להיות מנותקים. היכונו לחורף אתה צריך את כל הוורדים, לא רק את הצמחים הצעירים. ההליך צריך להתבצע על פי כללים מסוימים.

• הסר את כל העלים, יורה שבור חלש, ניצנים ופרחים.

• לאחר מכן, בזהירות לבדוק את השיח, עוזב עד חמישה יורה מפותח ביותר, השאר לחתוך את השורש.

• הנותרים יורה מקוצרים.

גיזום ורדים מתבצעת בהתאם לסוג שלהם. ורדים מתוקנים נחתכים ברמה של 5-7 ניצנים, מה שנקרא גיזום ממוצע. עבור polyanthus, תה ורדים היברידית ו florbunda לעשות גיזום קצר עבור 3 ניצנים. ורדים גבוהים הם רק קצת יותר קצר.

סודות טיפול סתיו ורדים: דישון, השקיה גיזום. כיצד להכין ורדים לחורף: כל הדרכים של הסתרת צמחים רב שנתיים

מקלט ורדים לחורף

למקלט של ורדים להמשיך בסוף אוקטובר או בתחילת נובמבר. העיתוי עשוי להשתנות במקצת באזורים שונים. במקביל, ורדים פארק לא צריך מסגרת מסתור נוספים, הם צריכים להיות מפוזרים עם אדמה ועלווה יבשים.

רך יותר וגחמני תה היברידי, כמו גם סוגים אחרים של מקלט הוא אמין יותר. כדי להתחיל, השיחים הגבעה, ולאחר מכן לכסות עם lapnikom אשוחית, על גבי אשר מסגרת של חומר עמיד למים מותקן: הסרט, ruberoid, lutrasil. מקלט כזה לא יירטב אפילו בתקופת ההפשרה.

גננים מסוימים לתרגל את המסגרת מן הרשת, שבתוכו לשפוך עלים יבשים או קש. בד לא ארוגים נמתח על המסגרת.

סודות טיפול סתיו ורדים: דישון, השקיה גיזום. כיצד להכין ורדים לחורף: כל הדרכים של הסתרת צמחים רב שנתיים

היום בחנויות אתה יכול למצוא מוכנות מכסה עבור ורדים מ spunbond. הם משמשים באופן דומה לשיטה הקודמת.

טיפוס ורדיםהם נלקחים מתוך תומכים, הניח על שכבה של עלים יבשים והצמיד את הקרקע. לאחר מכן, הם חייבים להיות מכוסה בשכבה של עלים יבשים lapnika. אם אתה לא יכול להסיר את הצמח, ואז הוא עטוף על סורג. עבור ההתחלה לאגד את יורה עם lapnik, ולאחר מכן לכסות עם שק.

Loading...