תכונות של פיתוח תאומים בגיל צעיר טעויות נפוצות כי ההורים מאפשרים בחינוך שלהם

תכונות של פיתוח תאומים בגיל צעיר טעויות נפוצות כי ההורים מאפשרים בחינוך שלהם

במשפחות מודרניות, תאומים נולדים יותר ויותר. קשיים מתחילים גם במהלך ההריון: קשה יותר לשאת, שליטה רפואית זהירה יותר, לידה מוקדמת, עם הריון מרובים, ילדים בדרך כלל נולדים עם פחות משקל.

ילד עם משקל פחות במהלך ההריון קיבל כמות מספקת של חומרים מזינים מאשר אחיו או אחותו, כך בעתיד בדרך כלל מתפתח קצת איטי יותר. ההבדלים בהתפתחות הגופנית מצטמצמים בהדרגה לאפס, אך מבחינה פסיכולוגית אחד מהם ימשיך לתפוס את העמדות המובילות – זה צריך להילקח בחשבון בתהליך החינוך.

תכונות של פיתוח תאומים בגיל צעיר

הורים מאושרים של תאומים צריכים להיות מודעים לכך שילדיהם נולדו במקור עם פחות משקל, וכן בהשוואה לעמיתיהם תינוק יפתח לאט: מאוחר ישמור את הראש, לשבת, לזחול ולנסות עצמך כדובר. עם סטיות קלות, ההורים לא צריכים להעלות פאניקה – ב 1-2 שנים ההבדלים לא יהיה מורגש. עבור התפתחות פיזית ופסיכולוגית מלאה של תאומים, ההורים חייבים להכיר בכך שכל ילד הוא אדם למרות הדמיון החיצוני.

ילדים בתחילה לגדול באינטראקציה הדוקה זה עם זה, מה שמשאיר חותמת בל יימחה על התפתחותם, לכן גישה מוסמכת לחינוך הוא מאוד חשוב. הילד רואה בכל רגע את העותק הפיזי שלו באותן בעיות כמו שלו. כל האירועים החשובים בחייו מתרחשים יחד עם עותק זה: הרחצה הראשונה, האכלה, ההליכה הראשונה ורגעים חשובים אחרים בהתפתחות התינוק. בדרך כלל תאומים לבוש באופן שווה, לתת להם צעצועים דומים, המכונה לעתים קרובות שמות עיצורים, ואז הם מבולבלים. כדי לפשט את התקשורת עם תאומים, ההורים אפילו מרשים לעצמם להיקרא ילדים או משהו אחר, אך ללא שימוש בשמות. כך, קרובי משפחה על ידי מעשיהם למחוק את הקווים הדקים של הבדלים בין הילדים.

לעתים קרובות תאומים בונים את עולמם ואינם צריכים לתקשר עם ילדים אחרים. הם יוצרים שפה מיוחדת, שהבנתם נגישה רק להם. זה מעורר פיגור בהתפתחות הדיבור, ובעתיד גם קשיים בהתפתחות הנפשית הכללית. ילדים לעתים קרובות להעתיק את השגיאות של דיבור, שכן הם מוגבלים רק תקשורת בינם לבין עצמם. כדי למנוע בעיה כזו, מומחים ממליצים לקדם את הרחבת מעגל התקשורת של תאומים.

טעויות נפוצות שהורים עושים כאשר מחנכים תאומים

גם עם החינוך של תאומים הטרוסקסואלים, ההורים עושים מספר טעויות, העיקריים הם אלה:

• אין לעודד את ייחודו של האישיות של כל ילד;

• אין מספיק זמן לתקשורת אישית עם כל ילד, דבר שמסייע להגבלת האינטרסים;

• להדגיש את הדמיון של תאומים, לעתים קרובות לתת מתנות גנריות;

• נמנעת מעצמאות בעת ביצוע מטלות הניתנות לריפוי לילד אחד, בטענה שילדים צריכים לעשות הכל ביחד;

• לא לוקחים בחשבון את האינטרסים של אחד הילדים – לעתים קרובות הם שולחים אותם לחלק אחד.

כאשר הילד מתפתח, הוא מפריד את אישיותו מהוריו, העצמי הפנימי שלו נוצר, אבל התאומים גם צריכים ללמוד לתפוס את עצמם בנפרד מן העותק שלהם.

Loading...