4 באוקטובר: מה הם החגים של היום, אירועים, מסיבות יום הולדת, ימי הולדת?

4 באוקטובר: מה הם החגים של היום, אירועים, מסיבות יום הולדת, ימי הולדת?

חגים אוקטובר 4:

יום ההגנה האזרחית של משרד החירום של רוסיה

אחד התפקידים החשובים ביותר של המדינה כדי להבטיח את ביטחונה של האוכלוסייה האזרחית והמדינה כולה מבצעת את ההגנה האזרחית של הפדרציה הרוסית. תכנית ביטחון לאומי מקיפה פותח ב -4 באוקטובר 1932 וידוע במקור כמערכת All-האיחוד של הגנת אש, אך בשנת 1961 הוחלפה והוא נקרא עד היום – הג”א. היום מערכת זו פועלת ביעילות רבה. הוא כולל את שירות אש, תעופה, חיפוש ויחידות חילוץ, כוחות הגנה אזרחיים, שעובדים מסביב לשעון, מתן סיוע מבצעי לאוכלוסייה בכל מצבי חירום חירום.

יום חיל הים ברוסיה

על פי הצו הנשיאותי של ה -31 במאי, 2006, הוצג חג – יום של כוחות החלל, אשר נחגג מדי שנה ב -4 באוקטובר. יום זה מוקדש ליוצרים של חלליות ההגנה ואלה השולטים בתהליכי ההשקה. זה היה 4 באוקטובר, 1957 לראשונה לווין האדמה מלאכותית המועצות הושק. מטרת הכוחות שטח – כדי לספק הגנה מפני טילים בליסטיים של הפדרציה הרוסית: להזהיר את ההנהגה הצבאית הבכירה של התקפת טילים, לפקח רכב החלל והמרחב החיצוני של הצבא, מדעי, ומטרה חברתית, כדי לשמר את המבנה המסלולי.

יום החיות העולמי

יום החיה הבינלאומי, שנחגג מדי שנה ב -4 באוקטובר, קורא לאנושות לשים לב לבעיות של האחים הקטנים שלנו. ההחלטה להכניס את “חג” זה נעשתה לראשונה בפירנצה בקונגרס בינלאומי בשנת 1931 על ידי תומכי התנועה להגנה על בעלי חיים וטבע. התאריך נבחר, כפי שהתברר, לא במקרה. 4 באוקטובר – יום הזיכרון של אחד הקדושים של הכנסייה הקתולית, הקדוש הפטרון של בעלי חיים – פרנסיסקו אסיזי.

בפדרציה הרוסית, יום החיות נחגג מאז שנת 2000. הקרן הבין-לאומית להגנה על בעלי חיים הגיעה להחלטה זו. במדינות רבות, ובמיוחד במדינות אירופה, חיות המחמד זהות לבני משפחה. יום הגנה על בעלי חיים מתקיים מדי שנה ביותר מ -60 מדינות, הוא קורא לציבור לטפל לא רק של חיות מחמד, אלא גם של תושבי חיות הבר ואת הסביבה כולה.

מ 4 עד 10 אוקטובר – שבוע החלל העולמי

בשנת 1999, לאחר דיונים ארוכים, העצרת הכללית של האו”ם אישרה את ההחלטה על כניסתה של השבוע החלל העולם. בימים אלה, ורביעית ב -10 באוקטובר, לזכור אירועים חשובים שחלפו בהיסטוריה של התפתחות רווחת חשוב: השקה של הלווין המלאכותי הראשון של ברית המועצות, ביום הנחיתה של המשימה האמריקנית לירח, וכן הלאה.

4 באוקטובר לפי לוח השנה העממי:

4 באוקטובר נחשב ליום הזיכרון של קודרת השליח. על פי כתבי הקודש, קודרת, שנשא את דרגתו של הבישוף, חי במאה הראשונה וניסה להעביר לאנשים את דבר האלוהים. הוא הפך פגאנים רבים לאמונה, ובכך עשה אויבים רבים. פעם זועמים זועקים זרק קודראט עם אבנים, לתפוס, הושלכו לכלא, שם הוא מת מות קדוש.

גם ב- 4 באוקטובר נזכרת הכנסייה הנוצרית בשמותיהם של שני קדושים מעונים נוספים – פרסביטר אנדריוס והבישוף היפטיה. ברוסיה, יום של Kondrat ו Ipat נחשב סמל של עבודה ופוריות. אנשים האמינו שאם יום זה יעבוד לתהילה, הם יישארו בהכרח זקוקים ועוני, והם יוחלפו בשמחה ובשגשוג. בערב, לאחר יום עבודה קשה, עקרו עקרות הבית עובדים עייפים עם פשטידות עבותות וחגיגות.

4 באוקטובר – אירועים היסטוריים:

4 באוקטובר 1582 – המעבר ללוח השנה הגרגוריאני. המעבר למערכת חישוב הזמן החדשה הוקם על ידי האפיפיור גרגורי XIII. כך, אחרי 4 באוקטובר, הוא הגיע מיד ב -15 באוקטובר. מערכת מורכבת של חישובים אפשרה גישה נכונה יותר לשאלת “המדידה” של השנה.

4 באוקטובר 1830 – בעקבות חפירות ארכיאולוגיות ב 6 ק”מ קרץ ‘Kulon Kul-Oba התגלה. זה אולי רק אחד מכל התלוליים של חצי האי קרים, אשר ראוי לעמוד לצד התלוליים העשירים של סקיתיה באזור המפלים של הדנייפר.

4 באוקטובר 1937 – השלמת הטיסה הארוכה ביותר של ספינת האוויר של ברית המועצות B-6 “Osoaviakhim”. על פי כמה דיווחים, ספינת אוויר עם צוות של 16 אנשים בילה יותר מ 130 שעות באוויר, מה שהופך מסלול טבעת ללא הפסקה וקביעת שיא עולמי.

4 באוקטובר 1957 – השקת לוויין כדור הארץ המלאכותי הראשון. ברית המועצות הפכה למדינה הראשונה בעולם לשחרור לוויין מלאכותי למסלול כדור הארץ. החל פשוט לווין-1 (PS-1) עם התממש מחקר “בייקונור” פוליגון ברכב השקת עצמה. תאריך ההשקה של PS-1 היה תחילתו של עידן החלל. על יצירת גוף שמימי של PS-1 בראשות ס קורולב עבדו מדענים Tikhonravov M., M. Keldysh, VA Lapko, נ Lidorenko, B. Chekunov, כמו גם רבים אחרים.

4 באוקטובר – ימי הולדת של אנשים מפורסמים:

אל-בירוני (נולד בשנת 973 בעיר Kyat) הוא מלומד, מחברם של יצירות רבות על פילוסופיה, גיאוגרפיה, היסטוריה, מתמטיקה, אסטרונומיה, מינרלוגיה וגיאודזיה. Biruni, למרות העובדה שהוא קיבל רק פילוסופי מתמטי החינוך, היה אישיות מאוד תכליתי, הוא היה בקלות נתון כמעט כל המדעים של אותה תקופה.

ג’ובאני פיראנסי (נולד בשנת 1720) – ארכיטקט גדול, שרטט וארכיאולוג. בצעירותו עבד ג’ובאני בסטודיו של אביו, קברן אבן מקצועי. למדתי אדריכלות עם הדוד שלי, לקחתי שיעורים מחריטה וציור מהחרט המפורסם – קרלו דזוקי. בשנת 1743 פיראני פירסם את אוסף התצלומים הראשון שלו ברומא. בתחום הארכיטקטורה התבלט בזכות ארגון מחדש של הכנסייה של סנטה מריה אוונטינה.

גריגורי פוטאנין (נולד ב -1835) הוא בוטנאי רוסי, פולקלור, גיאוגרף, אתנוגרף ופובליציסט. סיים בהצטיינות מאוניברסיטת סנט פטרסבורג. בשנת 1865 הוא מונה מזכיר הוועדה המחוזית. עם זאת, הוא מואשם בקרוב בפשע רשמי ונשלח לגלות, אבל בשנת 1874 פוטאנין היה חנינה.

מיכאיל בסטוז’ב (נולד בשנת 1800) הוא פוליטיקאי desmbrist ו רוסי.

ויטלי גינצבורג (נולד בשנת 1916) – הפיזיקאי הסובייטי התיאורטי, חתן פרס נובל. עבד באופן פעיל בתחומי הפיסיקה, האופטיקה, אסטרונומיה של רדיו וכו ‘. ב -1950, יחד עם לנדאו, הוא יצר תיאוריה סמי-פנומנולוגית של מוליכות-על, שאפשרה להסביר מספר בעיות מדעיות.

איוון גורבצ’בסקי (נולד בשנת 1800) הוא Decembrist.

מרלן חוצסייב (נולד ב – 1925) – במאי סובייטי, שחקן, תסריטאי, אמן העם של ברית המועצות. עבודתו של הבמאי הראשון, שהביאה לפופולריות של חוצסייב, היתה תמונה בשם “אביב על רחוב זרחניה”, שצולמה ב -1956. בעקבות עבודתו הפך יצירות מופת של הקולנוע הסובייטי.

ריצ’רד רורטי (נולד בשנת 1931) הוא פילוסוף אמריקאי מפורסם שכתב את הספר פילוסופיה ואת המראה של הטבע.

אלישיה סילברסטון (ילידת 1976) – שחקנית מפורסמת ומודל. אלישיה הצעירה כבר מגיל 6 פעלה כמודל. בגיל מבוגר יותר, היא הופיעה בטלוויזיה כמגישה בטלוויזיה, ובשנת 1993 היא זכתה לתהילה ואהבה מצד הצופים בזכות הסרט “תשוקה ללא הדדיות”. אז החלה הקריירה שלה במשחק. כיום, אלישיה סילברסטון ממשיכה לסגת, היא שמחה בנישואין ומשתתפת באופן פעיל בתוכנית להגנה על בעלי חיים.

Namedays ב -4 באוקטובר:

שם יום נחגג ב -4 באוקטובר נציגי שמות כגון אלכסנדר, אגנס, אנדרו, אלכס, בזיליקום ולנטיין, ולדימיר, דמיטרי, דניאל, איוון, יצחק, יוסף קונסטנטין.

Loading...